stabilita-logo

Bolest zad

19.6.2011

Únavová bolest může souviset s vychýlenou polohou pánve. Páteř je posazena na pánvi. Minimální vychýlení pánve se bezprostředně projeví vychýlením osy páteře. Vychýlená páteř kompenzuje svojí nevhodnou polohu někde výše tak, aby poloha hlavy - očí a uší byla v rovině.
Uši jsou centrem rovnováhy. K udržování rovnováhy využíváme zejména oči, což je pro nás nejpohodlnější, ale také energeticky náročnější a při rychlejším pohybu nedostatečné pro orientaci v prostoru.
Jednostranně vychýlená páteř trvale namáhá zádové svaly, které se jí snaží udržet v této trvale vychýlené poloze mimo vlastní osu.

Zranění může vzniknout v případě, že vychýlenou páteř zatížíme pohybem nebo břemenem. Je velmi důležité, aby hluboké stabilizační svaly, které páteř těsně obepínají dokázaly po celou dobu výkonu udržet vzájemnou polohu obratlů ve správné ploze. Pokud není poloha mezi obratly zachována, může být tlak na plotýnku i trojnásobkem běžného zatížení, který vytlačuje plotýnku ven.

Aktivací hlubokého stabilizačního svalstva, jeho aktivním nevědomým využíváním v každodenním životě i při sportu začnete své tělo využívat efektivním způsobem, kterým se vyhnete bolesti a zranění.
Technologie New|vieW jak lépe a efektivně používat tělo, rádi Vás vše naučíme v našem kurzu.

 Aktuality


Já jsem
Pevné a ploché břicho

Bolest a omezení
Bolest zad

Individuální Kurzy pohybové stability po telefonické domluvě.

kontakt


Lukáš Putta
Tel.: +420 773 562 986
E-mail: info(zav)stabilita.eu  

linky


Numerologie
Lenka Lippertová Suchardová

Koučink
Karolína Puttová

Kraniosakrální osteopatie
Radek Neškrabal
code
Lukáš Putta

Tel.: +420 773 562 986
E-mail: info(zav)stabilita.eu  
© 2010, Lukáš Putta
(info)

design&code ©2010, 4 0 A R T